Ebből a cikkből megismerheted, hogy miként állíthatod be a Gmail fiókodban az Office 365-ös Microsoft Exchange Online-alapú e-mail fiókjaid használatát, hogy ne kelljen több, és eltérő webes felületen használnod a magán és a vállalati levelezéseidet.
Napjainkban egyre nagyobb teret hódítanak a vállalati informatika terén az Office 365 nyújtotta csomagok. Az Office 365 térhódítása, sikere tulajdonképpen kézenfekvő, hisz komplex csomagjai teljes körű megoldásokat kínálnak, így nincs igazán szükségünk egyéb kiegészítő (pl: levelező) programok integrálásra, bevonására ahhoz, hogy elérjük a számunkra szükséges információkat, leveleket, dokumentumokat, stb…
A kényelmetlenség ott kezdődik, mikor szeretnénk megtartani jól bevált magán levelezésünk felületét (esetünkben ez most a Gmail felülete) annak ellenére, hogy tudjuk, az Office 365 nyújtotta felület szintén megfelel(ne) minden igényüknek.
Az Office 365 részeként elérhető Exchange Online remekül együttműködik a legtöbb levelező klienssel (nem csak a Microsoft Outlook 2013-mal és a Win8.1 mail-al, hanem szinte az összes ma használt ilyen programmal). Ahogy remekül együttműködik a mobil platformokkal is (Android, iOS, WindowsPhone).
A legegyszerűbb konfigurációja, ha úgy állítod be (pl.: a telefonodon) a levelezést, hogy ”Exchange Server” a kapcsolódási mód (ezt mindhárom platform – Android, iOS, WindowsPhone – támogatja a levelezési beállításoknál). Ha valamiért olyat használsz, ami ezt nem tudja, akkor próbáld a hagyományos konfigurációs (kvázi kézi) beállításokkal az alábbiak szerint:
POP3-beállítás
- Server name: outlook.office365.com
- Port: 995
- Encryption method: SSL
IMAP-beállítás
- Server name: outlook.office365.com
- Port: 993
- Encryption method: SSL
SMTP-beállítás
- Server name: smtp.office365.com
- Port: 587
- Encryption method: TLS
Ha szeretnéd továbbra is a Gmail felületén kezelni a leveleidet, akkor ott (a Gmail beállításai között) össze tudod kapcsolni a két fiókodat (kvázi fel tudod venni második e-mail fiókként a felületedbe), és egy új levél írásakor ki tudod választani, hogy melyik címedről szeretnéd elküldeni. Ennek az “összekapcsolásnak” lépései az alábbiak:
Első lépésként csatlakoztatnod kell az Office 365 levelezési fiókodat POP3-fiókként. Ezt a ”beállítások” menüben a ”Fiókok és importálás” fülön tudod megtenni a ”Levelek ellenőrzése más fiókokból (POP3 segítségével)” címszó alatt.
A ”varázsló” második lépésénél érdemes beállítani, hogy ”A bejövő üzenetek felcímkézése a következővel:” egyedi érték legyen pl.: Office 365. Így készül egy ”Office 365” nevű virtuális mappa a Gmail felületeden, és minden Office 365-ös címedre érkező levelet kigyűjt ide.
Miután a ”varázsló” sikeresen felvette a POP3 fiókot, az utolsó lépésnél lehet választani, hogy ”alias”-ként szeretnéd e használni. Igen, szeretnéd, mert ez kell ahhoz, hogy ki tudd választani íráskor, hogy melyik címed nevében szeretnél írni.
Az ”Alias”-ként felvételnél ha nem fogadja el a második lépésnél az SMTP szervernek a ”smtp.office365.com”-ot, akkor írd át ”outlook.office365.com”-ra! Tudom, fentebb nem ezt írtam a beállítási paramétereknél, de csak bátran! Ugyan azonnal ez sem segít, de megfigyelhető, hogy más a hibaüzenet. Most az a helyzet van, amit más esetekben nem szabad érdemben figyelembe venni, miszerint bátran próbálkozni kell, és kb. a harmadik, ötödik próbálkozásra el fogja fogadni.
Szinte azonnal érkezik az Office 365-ös címedre egy aktiválós levél, amiből a kódot bemásolva a harmadik lépésnél szépen beállítódik minden. Innétől, ha befejezted a beállításokat, a Gmail felületén egy új levél írásánál máris választani tudsz a feladók közül. Voilá ;)

Ami még érdekes lehet

Nano, de azért mégsem „kicsi”
A Nano Server egyike a Windows Server 2016 család nagy újdonságainak. És hát tényleg "kicsi", de olyan extrái is vannak, amelyek naggyá teszik. Egész konkrétan a Nano Server azt jelenti hogy a WS16 eg...
Hogy kerül az Edge link a tálcára?
Nyilván mindenkivel előfordult már, hogy szerette volna a Microsoft Edge böngészőben megnyitott oldalt a tálcán elhelyezni. De! Akárhogy is húzkodjuk az Edge-ben megnyitott oldalunk címsorát, az ikonj...
Oklevél automatán
A SharePoint 2013, vagy az Office365 felhasználói köreiben az egyik leggyakoribb felvetés, hogy miként lehet úgy létrehozni dokumentumot, dokumentumokat, hogy azok egyéb SharePoint listában tárolt, fe...
Windows 10 – Legyünk láthatatlanok
Az elmúlt hetekben rengeteg cikket lehetett arról olvasni a legkülönbözőbb fórumokon, hogy a Windows 10 mennyire kifigyeli minden mozdulatunkat. A legtöbb esetben ez felesleges hisztériakeltés...
Windows 10 – Technical Preview
A Microsoft a napokban bárki számára letölthetővé tette a Windows 10 új build-jét. A legújabb közzétett verzió egyik újdonsága, hogy ez már a Windows 10 véglegesnek tűnő felhasználói felületét kapta.....
A mindig látszódó fejléc
Egy alapszintű, de annál bosszantóbb hiányosságot pótló Script-et mutatnék be. A SharePoint 2013 már elég nagyszámú elemsorozatokból álló listákat képes kezelni, melyek egy méreten túl egyre átláthata...
UNICEF Magyar Bizottság – HelpApp
Egy nagyszerű, és talán a legfontosabb kérdéskörben készült mobilos alkalmazásra szeretném felhívni a figyelmet! Az UNICEF Magyar Bizottság a világon elsőként fejlesztett ki egy olyan mobiltelefonos a...